Новини та оголошення у сфері ЖКГ

Плата за воду і водовідведення: які рахунки КП «Бучасервіс» виставить у лютому?

КП «Бучасервіс» з 1 січня 2023 року починає виставляти рахунки за воду і водовідведення. Це плановий крок, пов’язаний з перезапуском проекту «Водоканал» після звільнення міста та повним відновленням роботи підприємства за рахунок бюджетних коштів і грошей донорів.

Звертаємося до мешканців громади з проханням вчасно сплатити за надані послуги. Нові платіжки кожному абоненту прийдуть з 1 лютого. Пропонуємо також ознайомитися з відповідями на 10 найпоширеніших запитань стосовно послуг підприємства з водопостачання та водовідведення.

Також пропонуємо ознайомитися з документами та рішення Бучанської міської ради:

ДЕРЖАВНЕ АГЕНСТВО ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ  Дозвіл на спеціальне водокористування

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГЕОЛОГІЇ ТА НАДР УКРАЇНИ Спеціальний дозвіл на користування надрами №5459

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГЕОЛОГІЇ ТА НАДР УКРАЇНИ Спеціальний дозвіл на користування надрами №5460

Розпорядження КОДА №240 від 27.04.2021 «Про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на території Київської області»

Рішення Бучанської міської ради № 2796-26-VIII від 23.12.2021 «Про визначення надавача послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в Бучанській міській територіальній громаді»

Рішення Бучанської міської ради № 2943-28-VIII від 17.02.2022  «Про передачу КП «Бучасервіс» в господарське відання об’єктів водопостачання та водовідведення

Рішення Виконавчого комітету Бучанської міської ради № 74 від 15.02.2022 «Про встановлення тарифів  на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, які надаються КП «Бучасервіс» на території населених пунктів Бучанської міської територіальної громади»

Рішення Виконавчого комітету Бучанської міської ради № 164 від 22.02.2022  «Про затвердження нормативів  питного водопостачання та норм споживання послуг з  централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для споживачів КП «Бучасервіс»»

 

1. Чи потрібно укладати новий договір з КП «Бучасервіс» з 01.01.2023 року на послугу з централізованого водопостачання та водовідведення ?

Так, потрібно. Але цей процес максимально спрощений. На офіційному веб-сайті Бучанської міської ради можна ознайомитись з публічними договорами, розміщеними за посиланням ще в 2022 році: https://bucha-rada.gov.ua/content/novyny-ta-ogoloshennya-u-sferi-zhkg.

Їх є 5 типів. Вам треба вибрати один з них, який підходить саме вам. Якщо текст публічного договору вас влаштовує, то вам достатньо здійснити перший платіж на рахунок КП «Бучасервіс» і цей договір вважається автоматично підписаним.

Адже, згідно з ч. 1 і 2 ст. 633 Цивільного Кодексу України, публічний договір – це договір, в якому одна сторона взяла на себе обов'язок здійснювати надання послуг кожному, хто до неї звернеться. 

Отже, просимо вас переглянути повний перелік договорів і зробити вибір:

 

Заява-приєднання

Індивідуальний (з обслуговуванням внутрішніх)

Індивідуальний

Колективний споживач

Колективний

З власником (користувачем)

 

2. Яким чином регулюються мої відносини з КП «Бучасервіс», якщо у мене ще немає прямого договору?

 

Форма договору між споживачем (мешканцем) та виконавцем послуг (КП «Бучасервіс») є публічною офертою, тобто фактично діє за замовчуванням. Якщо ви офіційно не відмовились від надання послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, то договір починає діяти автоматично – через 30 днів після оприлюднення. Тобто, навіть, якщо у вас на руках немає паперового примірника договору, ви маєте такі самі права та обов’язки стосовно отримання зазначених послуг, як і всі інші споживачі, що отримали свої примірники договорів.

 

Тобто ви самі вирішуєте, чи потрібен вам паперовий примірник договору з КП «Бучасервіс», чи достатньо онлайн-версії, оприлюдненої публічно.

 

3. Навіщо КП «Бучасервіс» вводить плату за абонентське обслуговування?

 

Плата за абонентське обслуговування визначена Законом України «Про житлово-комунальні послуги» відповідно до якого це – платіж, який споживач сплачує виконавцю для відшкодування адміністративних витрат. Вони пов’язані з укладенням договорів про надання послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.

 

Відповідно до закону, абонплата – це обов‘язковий платіж, який повинні ввести всі виконавці комунальних послуг. Це врегульовано ч. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

 

4. Як саме затверджена та нараховується плата за абонентське обслуговування ?

 

Плата за абонентське обслуговування нараховується споживачам, що мешкають у багатоквартирних житлових будинках та які укладуть індивідуальні договори з КП «Бучасервіс». Її розмір має бути затверджений внутрішнім наказом по підприємству.

 

Плата за абонентське обслуговування нараховується не за обсяги спожитих послуг, а в розрахунку на 1 абонента. Її будуть виставляти як окремий платіж в межах однієї платіжки. Тобто споживачі сплачуватимуть всі кошти на один банківський рахунок разом з послугами за централізоване водопостачання та водовідведення.

 

5. Кому не нараховують плату за абонентське обслуговування?

 

Плата за абонентське обслуговування  не нараховують споживачам приватного сектору в індивідуальних будинках та споживачам багатоквартирних будинків, які обрали договірні відносини за колективним договором.

 

6. Коли почнуть нараховувати абонентську плату і яка її вартість?

 

Абонентська плата буде нараховуватися з 1 січня 2023  року  споживачам, що мешкають у багатоквартирних житлових будинках та мають індивідуальні договори на централізоване водопостачання та водовідведення. Її розмір становитиме:

 

13,74 грн. з ПДВ – для будинків, у яких встановлений вузол комерційного обліку, за одного абонента в місяць;

 

10,75 грн. з ПДВ – для будинків, у яких відсутній вузол комерційного обліку, за одного абонента в місяць.

 

7. Що таке вузол комерційного обліку?

 

Вузол комерційного обліку – це загальнобудинковий лічильник з додатковим обладнанням, необхідним для його функціонування. Його встановлення до 01 серпня 2022 року є обов’язковим, відповідно до чинного законодавства.

 

8. Чи дублюються складові витрат до тарифів  на послуги з водопостачання та водовідведення та плата за абонентське обслуговування?

 

Ні, не дублюються. Статті витрат у тарифі і абонентській платі зовсім різні. Зокрема, складовими тарифу на водопостачання і водовідведення є:

електроенергія
очищення стічних вод
витрати на утримання та експлуатацію основних засобів
 загальновиробничі витрати
 прямі матеріальні витрати на оплату праці
інвестиційна програма, в якій передбачені заходи для покращення стану водопровідно-каналізаційної мереж Бучанської громади.

Тоді як абонентське обслуговування включає в себе адміністративні витрати на обслуговування споживачів. Такий розподіл визначено законодавчо.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» до тарифів  на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення не включаються витрати, які включаються до складу плати за абонентське обслуговування.

 

9. Чи можна ознайомитись з детальним розрахунком розміру плати за абонентське обслуговування?

 

Вся інформація є на сайті Бучанської міської ради за посиланням: https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/screenshot_69_0.jpg Також дублюємо розрахунок далі:

 

10. Кому сплачувати кошти за фактично надану послугу з централізованого водопостачання та водовідведення в лютому 2023 року і що робити, якщо прийде дві платіжки?

 

Жоден з постачальників послуг з водопостачання та водовідведення, окрім КП «Бучасервіс», не має правових підстав виставляти споживачам платіжки за січень 2023 року. Рішенням Бучанської міської ради від 23 грудня 2021 року № 2796-26-VIII саме це комунальне підприємство уповноважене надавати відповідні послуги. 

КП «Бучасервіс» замінить підприємства КП «Ірпіньводоканал», КП «Бородянкатеплопостачання» та ПКПП «Теплокомунсервіс» у населених пунктах Бучанської міської територіальної громади. Тобто з 1 січня 2023 року КП «Ірпіньводоканал» та інші постачальники послуг втрачають статус виконавців послуг з централізованого водопостачання і водовідведення на території наших населених пунктів.

 

Усі об‘єкти водопостачання  вже зареєстровані в реєстрі речових прав як комунальна власність і передані в користування КП «Бучасервіс». Це комунальне підприємство оприлюднило типові договори приєднання на водопостачання і водовідведення, які вважатимуться укладеними, закуплена відповідна техніка та приймаються на роботу відповідальні фахівці. Бучанська міська рада здійснює всі необхідні кроки, щоб задовольнити споживачів.

 

 

 2022 РІК

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ 

про намір встановлення тарифу на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, що будуть надаватись КП «Бучасервіс» на території Бучанської міської територіальної  громади з 01.03.2022 року

    

З метою надання якісних послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення жителям населених пунктів Бучанської міської територіальної громади, рішенням Бучанської міської ради від 23.12.2021 р. № 2796-26-VIII «Про визначення надавача послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в Бучанській міській територіальній громаді», уповноважено комунальне підприємство «Бучасервіс» Бучанської міської ради на виконання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах Бучанської міської територіальної громади з 01.03.2022 року.

     КП «Бучасервіс» має намір встановити новий тариф на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в наступних розмірах:

– централізоване водопостачання – 11, 21 грн за 1 куб. м (з ПДВ);

– централізоване водовідведення  – 18, 89  грн за 1 куб. м (з ПДВ).

 

     На виконання п.п. 3,5 Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018р. №130, повідомляємо щодо загального розміру планованого тарифу, його структури, за посиланням : https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_16.pdf         https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dod._18.pdf

   Пропозиції щодо тарифу на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення приймаються за адресою підприємства: 08292, Київська область, м. Буча, вул. Енергетиків, буд. 2 – Комунальне підприємство «Бучасервіс» Бучанської міської ради в письмовій формі, або в електронному вигляді за електронною скринькою: KP_Buchaservys@bucha-rada.gov.ua

    При поданні пропозицій та зауважень у темі листа необхідно написати: «Зауваження і пропозиції щодо тарифу на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», а також вказати зворотні контакти ( прізвище, ім’я та по батькові, адреса, контактний телефон/факс,

e-mail).

     Пропозиції та зауваження приймаються до 13 лютого 2022 року.

     Пропозиції, які надійшли на адресу підприємства, або на електрону скриньку, без зазначення зворотного зв’язку не розглядаються .

 

Плата за абонентське обслуговування

    Пунктом п. 11 ч.1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (з урахуванням змін, внесених Законом України від 03.12.2020 № 1060) встановлено одне з нововведень - це плата за абонентське обслуговування, яка нараховується при наданні послуг.

   Плата за абонентське обслуговування - це платіж, який споживач сплачує Товариству за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат, пов’язаних з укладенням договору, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води (у разі їх наявності у будівлі споживача), а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонента за індивідуальним договором (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення).

  Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги) плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:

- плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

- плата за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.

     Отже, плата за абонентське обслуговування є складовою частиною ціни публічного індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та відповідно істотною умовою такого договору. 

 

Плата за абонентське обслуговування по договору/особовому рахунку на місяць (для будинків, у яких встановлений вузол комерційного обліку) становитиме 15,36грн з ПДВ.

 

Плата за абонентське обслуговування по договору/особовому рахунку на місяць (для будинків, у яких відсутній вузол комерційного обліку) становитиме 34,70грн з ПДВ.

 

За посиланням :https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/abonplata_1.pdf

 

Відповідно до обов’язків споживачів входить укладення договору на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

1) Публічний договір (публічна оферта) з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення ( з обслуговуванням внутрішньо будинкових систем)

2) Публічний договір (публічна оферта) з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення ( без обслуговуванням внутрішньо будинкових систем)

3) Публічний договір (публічна оферта) з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

4) Публічний договір (публічна оферта) з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

5) Публічний договір (публічна оферта) про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

Згідно з ч. 1 і 2 ст. 633 Цивільного Кодексу України, публічний договір – це договір, в якому одна сторона взяла на себе обов'язок здійснювати надання послуг кожному, хто до неї звернеться.

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_2_0.doc

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_3.docx

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_4.docx

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_5.docx

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_6.docx

 

 

До відома споживачів  централізованого водопостачання та водовідведення!  

Проєкт інвестиційної програми Комунального підприємства "Бучасервіс" на 2022-2027 роки
1) З повним текстом  проєкту можна ознайомитись тут:

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/poyasnyuvalna_golovna_zapyska.docx

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/zmist_investyciynoyi_programy_1.doc

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_1_1.doc

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_2_1.doc

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_3_1.doc

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_4-5-6.xlsx

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/dodatok_7.doc

 

2) З порядоком подання пропозицій до проєкту інвестиційної програми КП«Бучасервіс» на 2022-2027 рік можна ознайомитись тут:

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/file0061.pdf

 

 

Схема санітарного очищення Бучанська МТГ

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/shema_sanitarnogo_ochyshchennya_buchanska_mtg_poyasnyuvalna_zapyska_2021.pdf

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/shema_sanitarnogo_ochyshchennya_buchanska_mtg_dodatok._generalnyy_plan_m._bucha_2021.pdf

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/shema_sanitarnogo_ochyshchennya_buchanska_mtg._dodatok._shema_rozselennya_2021.pdf

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/shema_sanitarnogo_ochyshchennya_buchanska_mtg._gch_m._bucha_isnuyuchyy_stan_2021.pdf

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/shema_sanitarnogo_ochyshchennya_buchanska_mtg._gch_m._bucha_perspektyvnyy_rozvytok_2021.pdf

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/shema_sanitarnogo_ochyshchennya_buchanska_mtg._gch_mtg_isnuyuchyy_stan_2021.pdf

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/shema_sanitarnogo_ochyshchennya_buchanska_mtg._gch_mtg_perspektyvnyy_rozvytok_2021.pdf

 

https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/zahody_monitoryngu_shemy_sanitarnogo_ochyshchennya_buchanskoyi_mtg_1.docx

 

ДОВІДКА про консультації в процесі проведення стратегічної екологічної оцінки (СЕО) документа державного планування регіонального рівня «Схема санітарного очищення населених пунктів Бучанської міської територіальної громади»

 

В процесі проведення стратегічної екологічної оцінки (СЕО) документа державного планування регіонального рівня «Схема санітарного очищення населених пунктів Бучанської міської територіальної громади» проведено громадські обговорення та консультації з Департаментом екології та природних ресурсів Київської ОДА, Департаментом охорони здоров’я Київської ОДА та направлено до Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля) та Міністерство охорони здоров’я України.

В процесі громадського обговорення та консультацій зауваження та пропозиції не отримано.

 

Обгрунтування вибору

На підставі проведеної процедури стратегічної екологічної оцінки та за результатами погодження «Схеми санітарного очищення населених пунктів Бучанської міської територіальної громади» відповідно до положень «Порядку розроблення, погодження та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів» затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 23.03.2017  № 57, обрано до затвердження саме даний варіант «Схеми санітарного очищення населених пунктів Бучанської міської територіальної громади» як такий що відповідає вимогам до даного документу та реальній ситуації до затвердження «Регіонального плану управління відходами у Київській області до 2030 року».