Новини

Що таке вакцинація та коли робити щеплення

Що таке вакцинація та коли робити щеплення

Вакцинація — введення антигенного матеріалу з метою створити імунітет до хвороби, який запобігає зараженню або послаблює його негативні наслідки.


Чому варто робити щеплення?

Найчастіше на небезпечні інфекційні захворювання хворіють діти. Вакцинопрофілактика є найбільш ефективним способом запобігання інфекційним хворобам у дітей у світі. Завдяки проведенню щеплень вдалося зупинити епідемію натуральної віспи, розповсюдження поліомієліту, дифтерії та інших важких інфекційних захворювань. Інфекційні хвороби дуже небезпечні, можуть викликати ускладнення, інвалідність, деякі — смерть. Вакцинація потрібна для захисту вашої дитини.


Коли треба робити щеплення дорослим і дітям?

Вакцинація проти більшості інфекцій проводиться у віці до півтора років. Дитину слід захистити від інфекцій до того, як вона почне активно контактувати з іншими дітьми у дитячому садку або на майданчику.  Чим більше дитина, яка не отримала щеплення, спілкується з іншими дітьми і дорослими, тим вищим є ризик інфікуватись і захворіти.

У нашій країні передбачена обов'язкова вакцинація дітей проти 10 найбільш небезпечних інфекційних хвороб:

туберкульоз
коклюш
дифтерія
правець
поліомієліт
гепатит В
гемофільна інфекція типу b
кір
краснуха
паротит

Дорослі вакцинуються проти дифтерії і правця.

 

Пропонуємо переглянути мультфільм за посиланням, який допоможе дітям краще зрозуміти, що таке вакцинація і чому вона потрібна: https://youtu.be/hm8EymC75Qc?si=JUpCjqauAjalJlxM

174

0