Реформування пенсійної системи України в сучасних умовах

Одним із основних завдань соціально-економічної політики держави є забезпечення ефективного функціонування системи пенсійного забезпечення.

Оскільки проблеми пенсійної системи України потребують впровадження стратегічних, прагматично виважених і результативних змін для забезпечення її збалансованості, у поточному році громадян України чекає ряд змін, зокрема і пенсійна реформа.

У Верховній Раді України 22.06.2017 за №6614 зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», основними положеннями з пенсійних питань якого є:

Проведення перерахунків раніше призначених пенсій.

Проведення перерахунків раніше призначених пенсій за єдиним підходом  для «старих» і «нових» пенсіонерів із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3764,40 грн.

Зараз для пенсій, призначених до 2009 року, цей показник застосовується на рівні 1197, 91 грн., для пенсій, призначених після 2009 року – за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Це ставило в нерівні умови осіб, які в різні роки виходили на пенсію при однакових показниках тривалості страхового стажу і заробітної плати.

Врахування всім показника у розмірі 3764,40 грн. усуне зазначений недолік і дасть можливість збільшити розмір заробітної плати, з якої обчислено пенсію.

Крім того, з 01.10.2017 планується застосування показника прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян, встановленого на 01.12.2017 (1373,00 грн.), замість такого показника станом на 01.10.2017 (1312,00 грн.)

Однак, слушно зауважити, що при проведенні такого перерахунку буде змінено показник оцінки вартості одного року страхового стажу, що застосовується при обчисленні пенсії (він буде знижений з 1,35% до 1%).

Починаючи з 1 жовтня 2017 року виплата пенсій працюючим пенсіонерам відновиться в повному обсязі (буде скасовано обмеження 85% від розміру пенсії, але не менш 150% прожиткового мінімуму для  осіб, які втратили працездатність).

Щоб подивитися розрахунки завантажте файл, що розташований нижче...