Про розгляд та вирішення ситуації, яка склалась в м. Буча внаслідок винесення Верховним Судом України постанови від 16.12.2015 року

Рішення №
222-8-VII

БУЧАНСЬКА     МІСЬКА     РАДА

КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ВОСЬМА  СЕСІЯ СЬОМОГО  СКЛИКАННЯ

 

  Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я   

 

«31»   березня   2016 року                                                                                № 222-8-VII

 

                                       

Про розгляд та вирішення ситуації, яка склалась

в м. Буча внаслідок винесення Верховним Судом України

постанови від 16.12.2015 року

 

           

Ірпінським міським судом 17.10.2014 прийнято рішення, яким визнано недійсним рішення Бучанської міської ради  від 25.06.2002 «Про віднесення земель Бучанської селищної ради, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово-комунального управління, до земель житлової та громадської забудови», з висновком якого погодилися суди апеляційної та касаційної інстанцій. Зокрема, суд першої інстанції зазначив наступне: «Спірні землі лісового фонду до 22.10.2004 р. знаходились за межами населеного пункту та будь-яких рішень органами державної влади про передачу земель державної власності до комунальної власності не приймалось». Верховним Судом України в Постанові від 16.12.2015 р. відмовлено в задоволенні заяви Бучанської міської ради про перегляд судових рішень першої, апеляційної та касаційної інстанцій.

З огляду на винесення вказаної постанови,  на даний час органами прокуратури ведеться підготовка до подання   позовів про вилучення у громадян – теперішніх власників земельних ділянок вищевказаних 890 га, що підтверджується численними запитами до органів державної влади та місцевого самоврядування. У зв’язку із зазначеним може бути позбавлено права власності на землю близько 3 тис. землевласників, і як наслідок –  створено соціальну напругу в місті  Буча.

Крім того, здійснюються спроби незаконного впливу на органи державної влади з метою внесення змін до даних Державного земельного кадастру щодо цільового призначення земельних ділянок. Так, посадовими особами прокуратури 21.01.2016 р. спрямовано лист до відділу Держгеокадастру в м. Буча, в якому ставиться питання про внесення змін до земельно-облікової документації з метою переведення  земель площею 890 га в межах Бучі, до земель лісового фонду. Одночасно, так званими активістами, здійснюється тиск на уповноважені органи влади для незаконного внесення змін до Державного земельного кадастру.

З метою недопущення незаконних дій щодо внесення змін до Державного земельного кадастру України з приводу цільового призначення земель, загальною площею 890 га., в межах міста, виконавчий комітет Бучанської міської ради звернувся до Ірпінського міського суду із заявою про роз’яснення рішення суду.

            Разом із цим, прокуратурою Київської області 19.08.2015 р.  розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Бучанської міської ради при прийнятті рішення від 25.06.2002 р. На думку прокуратури, посадовими особами Бучанської міської ради було незаконно вилучено землі лісового фонду та змінено їх цільове призначення, загальною площею 890 га, з метою одержання неправомірної вигоди в інтересах іншої фізичної або юридичної особи всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом правам, свободам та інтересам держави. На даний час триває досудове розслідування, яке провадиться слідчими Генеральної прокуратури України, посадові особи міської ради постійно викликаються для надання показань.

            Викладене свідчить про наростання соціально-економічної напруги в місті Буча та блокування подальшого розвитку міста.

Враховуючи вказане, враховуючи ситуацію, яка склалась у місті, зважаючи на листи заступника прокурора Київської області Стося С.П. до Держгеокадастру в м. Буча щодо необхідності внесення відомостей до Державного земельного кадастру щодо зміни цільового призначення земель, площею 890 га в межах міста Буча, з метою захисту конституційних гарантій місцевого самоврядування в Україні та запобігання негативним соціально-економічним наслідкам для територіальної громади міста Буча, керуючись ст.ст. 140, 143, 144 Конституції України, ст.ст. 10, 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  міська рада, -

 

ВИРІШИЛА:

 

Звернутися до  Президента України Порошенка П.О.  з проханням захистити конституційні гарантії місцевого самоврядування та недопущення негативних соціально-економічних наслідків для територіальної громади міста Буча.
Звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням роз’яснити правовий статус земель, загальною площею 890 га в межах міста Буча та висловити свою офіційну позицію з вказаного питання.
Звернутися до Служби Безпеки України з листом щодо необхідності проведення перевірки можливих протиправних дій  державних органів, громадських формувань та окремих громадян щодо дестабілізації ситуації в місті Буча та Ірпінському регіоні вцілому, створенню соціальної напруги, блокуванню розвитку міста, що неминуче ставить під загрозу національну безпеку.
Звернутися до Генеральної прокуратури України з проханням перевірити законність дій та надати правову оцінку діям, так званих громадських активістів, з приводу проведення 27.02.2016 року громадських слухань в м. Буча та винесенням протоколу громадських слухань.
Юридичному відділу Бучанської міської ради розглянути питання щодо можливості звернення до Ірпінського міського суду Київської області із заявою щодо перегляду рішення суду у зв’язку з нововиявленими обставинами.
Для встановлення фактичного режиму землекористування в місті Буча, звернутись до відповідних експертних установ для проведення земельно-технічної та земельно-оціночних експертиз.
Звернутись до Генеральної прокуратури України щодо взяття на контроль фактів тиску на службових осіб відділу Держгеокадастру в м. Буча з метою внесення завідомо неправдивих відомостей до Державного земельного кадастру України та недопущення подібних випадків в майбутньому.
Бучанському міському голові Федоруку А.П. підготувати та направити Звернення Бучанської міської ради до Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Служби Безпеки України, Генеральної прокуратури України, прокуратури Київської області, Головного Управління Держгеокадастру у Київській області та це рішення вказаним органам.
Звернути увагу громадськості на недопустимість порушення прав та законних інтересів місцевого самоврядування в місті Буча, необхідність збереження правопорядку та законності.
Звернутись до територіальних органів Національної поліції України щодо недопущення порушень громадського порядку, пов’язаних зі спробами окремих осіб та органів щодо дестабілізації соціально-економічної обстановки в місті Буча.
Прес-секретарю Бучанської міської ради забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному сайті Бучанської міської ради та в засобах масової інформації у десятиденний термін.
Залучити провідні адвокатські установи для захисту інтересів місцевого самоврядування від протиправних посягань.
Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань          регламенту, правової політики, депутатської етики та контролю за виконанням рішень ради та її виконавчого комітету.

 

 

         Міський голова                                                                         А.П. Федорук