Партизація місцевих виборів: голови та депутати громад звернулися до керівництва країни

У відкритому Зверненні до Президента України, Голови Верховної Ради та народних депутатів сільські, селищні, міські голови та депутати місцевих рад закликають зупинити партизацію місцевих виборів.

Звернення ініційоване Правлінням Всеукраїнської асоціації громад 4 липня 2020 року.

У Зверненні йдеться про неприпустимість запровадження партійної виборчої системи на рівні сільських, селищних рад та рад малих міст з кількістю виборців менше 50000.

Підписанти звернення переконані, що партизація місцевих виборів не відповідає європейським принципам і може призвести до втрати здобутків децентралізації.

У зверненні сформульована вимога встановити межу для партійної виборчої системи в місцеві органи представницької влади в 50 000 виборців - це дозволить зберегти мажоритарну систему для всіх громад, утворених на базі сіл, селищ та малих міст.

Також представники громад вимагають не повертати партійну виборчу систему для районних та обласних рад, які покликані відстоювати спільні інтереси громад.

Збір підписів триває.