Новини

Бучанська міська рада затвердила бренд Бучанської громади

Бучанська міська рада затвердила бренд Бучанської громади

Депутати Бучанської міської ради на сесії 25 листопада 2021 року затвердили Правила оформлення офіційної та промоційної продукції та брендбук Бучанської міської територіальної громади.

У рамках адміністративно-територіальної реформи в Україні 28 вересня 2018 року утворилася Бучанська міська територіальна громада. До її складу нині входять 1 місто (Буча), 2 селища (Ворзель і Бабинці) та 11 сіл (Синяк, Гаврилівка, Тарасівщина, Блиставиця, Луб'янка, Буда-Бабинецька, Здвижівка, Мироцьке, Раківка, Вороньківка, Червоне). Тому постало завдання брендування громади, щоб виділити її серед інших, показавши унікальність для туристів та інвесторів, об’єднати мешканців не лише за рахунок об’єднання територій, а й єдиним візуальним стилем.

Бренд громади — це концептуально цілісна ідея, яка слугує основою для спілкування громади зі своїми мешканцями та світом. Ключові категорії, навколо яких будується бренд: образ громади, ідентичність та імідж. Орієнтований на три цільові аудиторії: мешканці громади, туристи й інвестори. Поняття територіального брендингу безпосередньо пов’язане з інвестиційною привабливістю, розвитком туризму, урбаністикою, промоцією та маркетингом.

У внутрішньому середовищі брендинг сприяє формуванню лояльності мешканців до громади та підвищує соціальну згуртованість населення. Поза межами громади бренд робить території помітною для кваліфікованих кадрів, інвесторів, потенційних партнерів та нових мешканців.

Графічна частина логотипу Бучанської громади складається з простих геометричних фігур: двох похилих ліній (під кутом 50°), що поєднуються між собою. Під час розробки знаку навмисно відмовилися від точного відтворення закладених образів, щоб форма логотипу була лаконічною, міцною та легковідтворюваною. Також це залишає більше місця для асоціацій та зменшує можливу подібність із фігуративними логотипами, що відтворюють аналогічні образи.

Основою форми стали: природні мотиви: паросток, птах, що розправив крила, бджола під час роботи; перетин шляхів; обриси території Бучанської громади. Символи, які закладені в знак: ріст, розвиток, рух, працелюбність, стабільність і рівновага.

Текстова частина логотипу виконана унікальним шрифтом, розробленим спеціально для бренду Бучанської громади. Базисом текстової частини стали роботи українських шрифтових дизайнерів 1920–1930 років, часи розквіту нових мистецьких напрямів, буяння молодості та експериментів. Шрифт логотипу Бучанської громади – це сучасний геометричний гротеск. Дві літери з верхнього і нижнього рядка дотикаються кутами, поєднуючи слова у спільну композицію та повторюючи поєднання елементів у графічній частині логотипу.

Бренд Бучанської громади доповнюється логотипами населених пунктів. Вони потрібні для позначення конкретного населеного пункту або старостинського округу, міської ради або старостату.

Загалом розроблено 9 логотипів відповідно до кількості округів. За основу були взяті реальні герби населених пунктів та мінімально видозмінені. Для сіл, що є центрами старостинських округів, але не мали гербів, були розроблені унікальні логотипи в загальному стилі та колористиці. 

Незважаючи на спільний зв’язок із геральдикою, важливо не плутати логотипи з гербами населених пунктів громади. Логотипи не замінюють офіційну геральдику. Вони можуть використовуватись паралельно, але не одночасно. Наприклад, герб і прапор Бабинців може і надалі розміщуватись на будівлі старостату, а логотип — на вуличних вказівниках. Але розміщувати поряд логотип і герб на одній площі не варто. Спрощена структура логотипів дозволяє їх ширше застосовувати у поліграфічній, сувенірній продукції та елементах зовнішнього оформлення громади.

Гасло «Разом зробимо більше» Бучанської громади підкреслює символізм розвитку, що закладений у графічну частину основного логотипу й акцентує увагу на об’єднаності громади, спільної справи та мети.

Головний автор-виконавець розробки – графічний дизайнер Лесик Панасюк. Документ був розроблений на замовлення Бучанської міської ради та пройшов громадське обговорення. Електронна версія брендбука та правила використання розміщені на сайті Бучанської міської ради за посиланням: https://bucha-rada.gov.ua/sites/default/files/brendbuk_vizualizaciya_brendu_buchanskoyi_gromady.pdf

 

759

0