Надзвичайна кредитна програма для відновлення України

У грудні 2014 року Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) та Уряд України уклали Фінансову угоду про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ), що передбачає виділення кредиту у розмірі 200 млн євро на проєкти відновлення об’єктів соціальної інфраструктури у п’яти східних областях України: Донецькій, Луганській (території підконтрольні уряду), Харківській, Запорізькій та Дніпропетровській. У квітні 2015 року Верховна Рада України ратифікувала цей документ і Фінансова Угода набула чинності. У 2018-2019 роках реалізація НКПВУ була поширена на окремі громади та населені пункти Полтавської, Київської, Одеської та Херсонської областей, що прийняли значну кількість ВПО із зони конфлікту. Реалізація Програми запланована до кінця березня 2021 року.
НКПВУ розроблена для місцевих та інфраструктурних проєктів, які є надзвичайно важливими та після свого завершення допоможуть поліпшити життя тисяч громадян. Серед основних напрямів діяльності: відновлення інфраструктури й покращення умов надання комунальних послуг, а також ремонт та реконструкція адміністративних будівель та об’єктів соціальної інфраструктури – навчальних, позашкільних, медичних закладів тощо.
Буча – одне з міст Київської області, що прийняло значну кількість внутрішньо-переміщених осіб (ВПО). Так, кількість ВПО, зареєстрованих у місті станом на 01січня 2020 року становить 4738 осіб, з них близько 900 – діти, зокрема 332 дитини навчаються в садочках та школах міста.
Одним із об'єктів соціальної інфраструктури міста Борисполя, що потребує реконструкції є Бучанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1. В існуючому закладі навчаються 520 учнів (при проєктній потужності - 179 учнів), класи переповнені, 228 учнів або 44% від загальної кількості учнів закладу навчаються у ІІ зміну.
Восени 2019 року місто подало до Мінрегіону для участі в НКПВУ проєкт реконструкції з добудовою Бучанської ЗОШ І-ІІІ ст№1, оскільки в місті гостро стоїть потреба створення нових учнівських місць, що можливо лише шляхом залучення додаткових коштів.
У  2019 році в Міністерстві фінансів України підписана Угода про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад та територій (Мінрегіон), Бучанською міською радою та відділом освіти Бучанської міської ради для реалізації проєкту «Реконструкція з добудовою загальноосвітньої школи №1 І–ІІІ ступенів по вул. А. Михайловського,74 в м. Буча, Київської області» в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що фінансується Європейським інвестиційним банком.

Громада міста отримає кошти Європейського інвестиційного банку шляхом виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєкту. Співфінансування з місцевого бюджету є необхідною умовою реалізації проєкту в рамках НКПВУ, зокрема, за кошти місцевого бюджету буде здійснюватися фінансування 20% ПДВ, конвертації валюти, страхування та інші супутні витрати реалізації проекту.

Посібник виконання соціального менеджменту

Практичний посібник для виконавців проектів Надзвичайної кредитної програми з відновлення України

План соціального менеджменту субпроєктів Надзвичайної кредитної програми з відновлення України

Протокол засідання від 15 квітня

Корисні посилання:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1068-2015-%D0%BF

https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/international-cooperat...

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/378-2019-%D0%BF

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/971_014