Позашкілля
Станом на 1 грудня 2017 р. в Бучанській ДЮСШ працюють: 2 адміністративні працівники – директор, заступник директора з навчально-тренувальної роботи, 15 тренерів-викладачів, з яких 8 штатних та 7 сумісників, лікар та практичний психолог. Статут Бучанської ДЮСШ затверджений 58 сесією VІ скликання від 25.09.2014 року Бучанської міської ради.
Тренерсько-викладацький склад спортивної школи за тарифікаційним списком нараховує працівників: вищої категорії – 2 тренери-викладачі, І категорії – 3 тренери-викладачі, ІІ категорії – 3 тренери-викладачі, спеціаліст – 7 тренерів-викладачів. Всі працівники ДЮСШ мають вищу фахову освіту.
В Бучанській дитячо-юнацькій спортивній школі станом на 01 грудня нараховується 360 вихованці у 30 групах з видів спорту.
Юні спортсмени займаються у відділеннях з видів спорту: легка атлетика, баскетбол, футбол, волейбол, теніс, теніс настільний, дзюдо, шахи.
Протягом навчального року постійно проводиться навчально-тренувальний процес з усіх видів спорту, згідно мережі та розкладу занять. На початку навчального року були укладені договори з адміністрацією ЗОШ про співпрацю з питань організації навчально-тренувального процесу на базах загальноосвітньої школи № 1, НВК № 2, № 3, № 4, спеціалізованої загальноосвітньої школи № 5, Бучанської Української гімназії та відділу культури та спорту Бучанської міської ради.
Згідно річного календарного плану спортивно-масових заходів департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Київського обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту, обласних федерацій з видів спорту Бучанська дитячо-юнацька спортивна школа приймає участь у спортивних заходах та змаганнях різного рівня.
Літня оздоровча компанія, яка проводиться ДЮСШ – це час активного відпочинку, різноманітна спортивно-оздоровча діяльність, яка відрізняється від типової дидактичної шкільної діяльності. Вона дає можливість кожній дитині проявити себе, наблизитися до високого рівня самоуваги та самоактуалізації. Канікули дозволяють учням найбільше часу приділити улюбленому виду спорту. Основна мета літньої роботи з дітьми – це забезпечення безперервного навчально-тренувального процесу і оздоровлення учнів. Зміст і форми спортивно–оздоровчої роботи влітку сприяють вирішенню проблеми відновлення учнів після періоду змагань, зайнятості і соціальної захищеності дітей і підлітків, формуванню здорового способу життя. Більшість видів спорту саме влітку припускають значний об’єм навчально-тренувальної роботи, у таких видах спорту, як пляжний волейбол та пляжний футбол – це основний змагальний період. Тому, оздоровлення в ДЮСШ – це практично навчально-тренувальні збори. Пошук відповідної бази, табору, санаторію для оздоровлення своїх вихованців останні роки вирішується зусиллями адміністрації та тренерів-викладачів. В цьому році вихованці відділення дзюдо та волейболу мають змогу відпочити на спортивних базах Болгарії та Херсонщини, де юні спортсмени розвиваються фізично, загартовуються психологічно, набувають нових навичок різноманітної діяльності, зближення колективного та спілкування з природою.
Цього року, згідно Єдиної спортивної класифікації України, після здачі контрольних нормативів присвоєні масові спортивні розряди 136 вихованцям.
Протягом року вихованцями Бучанської ДЮСШ було здійснено 14 виїздів на всеукраїнські, 52 - на обласні (36 з них – Першості ФФКО) та 37 - на відкриті регіональні змагання.
Величезним недоліком дитячо-юнацької спортивної школи є відсутність матеріально-технічної бази.
Проблеми, що потребують посильного вирішення:
- забезпечення спортивним обладнанням та інвентарем (обладнання для стрибків у висоту, легкоатлетичні шиповки, шахова магнітна дошка, футбольні бутси, волейбольні наколінники);
- забезпечення власними спортивними спорудами (на базі Бучанського НВК № 2 будується спортивний комплекс площею 2400 кв.м – допомога у виділенні коштів для завершення будівництва);
- внесення змін до штатного розпису ДЮСШ за рахунок збільшення відділень з видів спорту (самбо, художня гімнастика, споривний туризм);
- фінансове забезпечення участі спортсменів у змаганнях;
- забезпечення сучасною комп’ютерною технікою (2 ноутбуки для адміністрації);
- введення посади тренера-викладача до переліку педагогічних працівників, які мають право на пенсію за вислугою років та грошові виплати за престижність професії;
- виділення коштів на харчування спортсменів під час змагань відповідно до постанови Київської обласної ради від 21.01.2010 р. № 32;
- оплата курсів підвищення кваліфікації тренерам-викладачам з видів спорту.
У закладі працюють 36 педагогів — 18 основних працівників та 18 — сумісників. Більшість керівників гуртків мають вищу освіту. Кошти на утримання Центру виділяються з місцевого бюджету.
Мережа гуртків
художньо-естетичний напрям:
• гурток "Вишиванка"
• вокальні гуртки: "Мозаїка", "Водограй"
• хореографічні гуртки: "Dream", "Перлина", "Аквілон", "Легран"
• ансамбль барабанщиціь "Drum drive"
• гурток рукоділля "Умілі ручки"
• гурток "Стиль та візаж"
• гурток декоративно-ужиткового мистецтва "Сяйво"
• народна художня студія "АРТ"
• гурток "Графіка та живопис"
• театральні гуртки: "Мельпомена", "Прем'єра"
• гурток образотворчого мистецтва "Креатив-арт"
науково-технічний напрям:
• гурток "основи Web-дизайну"
• гурток "юні фотоаматори"
туристсько-краєзнавчий напрям:
• гурток спортивного туризму
• гурток "велосипедний туризм"
соціально-реабілітаційний напрям:
• гурток учнівського самоврядування "Лідер"
• гурток "організатори дозвілля Буча-ча"
• клуб КВК "Шарко"
гуманітарний напрям:
• гурток "Рідне слово"
військово-патріотичний напрям:
• "Влучний стрілець"
Гуртки діють на базі закладів освіти міста. Заняття у гуртах та секціях безкоштовні. Батьківські, благодійні та спонсорські кошти залучаються для участі у туристських походах та деяких відкритих змаганнях, конкурсах, фестивалях.