Інформація про підсумки роботи відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради

Робота відділу культури, національностей та релігій  спрямована на виконання   Закону України «Про культуру», «Про охорону культурної спадщини», «Про бібліотеки  і бібліотечну справу»,«Про музеї та музейну справу», «Про Перелік пам’яток  культурної спадщини, що не підлягають приватизації», «Про охорону археологічної спадщини»,«Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні», «Про затвердження Державної  цільової національно-культурної програми створення єдиної», «Про затвердження Порядку встановлення та утримання охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам’ятках»,  Програми розвитку культури міста Буча на 2019 рік, Програми розвитку бібліотечної справи на 2019 рік, а також річного плану роботи відділу культури, національностей та релігій Бучанської міської ради на 2019рік.

Культурне обслуговування населення міста Буча здійснюють 2 бібліотеки  (доросла і дитяча), 2 будинка культури,  дитяча школа мистецтв ім. Л.Ревуцького, Центр культури і дозвілля, Кіно-розважальний комплекс «Акваріус», а також перлина міста в культурному житті громади  – Бучанський міський парк.

На базі установ відділу культури, національностей та релігій  працює понад 20 клубних формувань, у яких налічується понад 450 учасників, з них 15 формувань – для дітей та юнацтва. Протягом року  зросла кількість культурно-мистецьких, просвітницьких заходів, спрямованих  на розбудову духовності та моральних якостей особистості, а також національно-патріотичних заходів, які спрямовані на підтримку та вшанування учасників бойових дій,  учасників АТО, а також воїнів - інтернаціоналістів.

Заклади культури збережені в належному стані, а також постійно покращується матеріально-технічна база та технічний стан установ.

Бучанська дитяча школа мистецтв ім.Л.Ревуцького– гордість нашого міста. В ній навчається 650 дітей різного віку, більшість з них у цьому році здобули лауреатство в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних, міських конкурсах, фестивалях, виставках. Про плідну роботу школи говорить і той факт, що переважнабільшість випускників школи мистецтв обрали творчістьсвоєю професією. 

Цього року в приміщення Бучанської дитячої школи мистецтв ім..Л.Ревуцького було проведено поточний ремонт хореографічних класів, та кабінетів для занять з вокалу, придбано відповідні нові станки для занять з хореографії та оновлено дзеркала, це посприяло розширенню бази хореографічної діяльності закладу. При Центральному будинку культури вже другий рік працює клуб за інтересами «бутанські зорі» - клуб за інтересом для людей похилого віку, а також впроваджувалися музичні вечори, концерти від Національної філармонії України. Загалом діяльність Центрального будинку культури спрямована на популяризацію рідної мови, національних свят та традицій українського народу.

Продовжують діяти пільги для визначених категорій населення. Рішенням виконавчого комітету Бучанської міської ради звільнені від батьківської плати 145 учнів дитячої школи мистецтв ім..Л.Ревуцького (діти з багатодітних родин, діти-інваліди, діти, що знаходяться під опікою, переможці Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів).

У місті досить  широкий спектр загальнодоступних безоплатних послуг, що задовольняє потреби населення в оздоровчій та фізкультурно-спортивних сферах – у міському центральному парку створено скейтмайданчик, доріжку розділено на пішохідну зону та зону для їзди на велосипедах та роликах, по місту облаштовано велодоріжки, досить велика кількість спортивних площинних споруд з вільним доступом та доступом людей з обмеженими фізичними можливостями, в парку облаштовано спортивний комплекс «Шалена білка», у вільному доступі майданчики з тренажерним обладнанням, два міських стадіони міста до послуг містян-любителів оздоровчого спорту.

 

В місті Буча щороку проводиться понад 450 культурно-мистецьких заходів для жителів та гостей міста, з них:

  • Новорічні та різдвяні вистави, розважальні програми для дітей міста (насамперед для дітей-сиріт, дітей – інвалідів та дітей із малозабезпечених сімей) за участю акторів київських театрів та творчих колективів дитячої художньої самодіяльності.
  • Мітинг та тематичні святкові концерти з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
  • Мітинг та тематичні святкові концерти з нагоди річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, міжнародного жіночого дня та Дня матері.
  • Свято Пасхи «Пасхальний Благовіст» . Урочиста хода представників всіх релігійних конфесій. Святковий концерт талановитої молоді Київщини.
  • Літературно-мистецька акція «Булгаківська весна».
  • Міжнародний теле- радіо фестиваль «Прем’єра пісні».
  • Фестиваль мистецтва «Мистецький олімп» дитячих творчих колективів міста.
  • День сім’ї проводиться у форматі міського фестивалю «Бучанська родина».
  • Етнографічне та автентичне свято «Івана Купала» .
  • Олімпійський день  «Буча спортивна». Обласний захід, який зібрав всіх представників різного виду спорту в Бучанському міському парку.
  • Міжнародний музичний фестиваль оперети  «О-Fest» вже традиційно кожного року проводиться в Бучанському міському парку у плідній співпраці Київського театру оперети та Бучанської міської ради - подія міжнародного рівня, якою захоплюються, пишаються і з нетерпінням чекають шанувальники мистецтва по всьому світу.
  • Дводенне святкування Дня народження міста Бучі традиційно розпочинається з патріотичного благодійного велопробігу  вулицями міста «Енергія єднання», святкової ходи барабанщиць, виставками декоративно-ужиткового мистецтва, урочистими заходами, концертами творчих колективів міста, а також святковими вітаннями від представників старостинських  округів Бучанської об’єднаної громади.
  • Всеукраїнський фестиваль-конкурс аматорської творчості «Пісенні візерунки».
  • Всеукраїнський фестиваль Духовної музики «Веденські піснеспіви».
  • Концерт рок-оркестру «Бревіс», гурту «Козак – систем» до Дня народження міста Буча.
  • Започатковано проведення фестивалю «Карася», за участю творчого колективу «Колоритми», запрошених гостей Київщини , виступи творчих колективів територіальної громади. 
  • Фестиваль «Книжкова Буча», за участю відомих письменників та поетів.
  • На період шкільних канікул на постійній основі проводяться майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва, за допомоги  викладачів БЦПР.
  •  Фестиваль-свято для майбутніх мам «Свято материнства».
  • Кубок України з мотокросу.Фінал.
  • Чемпіонат БОТГ з футболу.
  • Вечір-реквієм, до річниці пам’яті Голодоморів в Україні та проведення акції «Запали свічку».
  • Зимові новорічні заходи до Дня Святого Миколая традиційно розпочинаються Ходою Святого Миколая, вистави-привітання від Святого Миколая категорійних дітей, відкриття Центральної ялинки міста, відкриття новорічного містечка «Бучанські чарівні передзвони».
  • Фестиваль молоді«CHRISTMAS Bucha  Fest».
  • Молодіжний квест «У пошуках щастя».

 

Протягом року між Бучанською міською радою та Науково-технічним комплексом «Інститутом електрозварювання ім. Є.О.Патона» Національної академії наук України підписано Меморандум про співпрацю у створенні музею сім’ї Патонів у м. Буча. Цим документом закріплено рішення оновити культурну спадщину Є.О. Патона, та на базі будинки сім’ї академіка Патона створити краєзнавчий музей.

Відділ культури, національностей та релігій у співпраці громадськими організаціями міста, інформаційними партнерами проводять ряд благодійних , творчих заходів, зокрема акція доброти «Записки Доброти», низку заходів для людей з обмеженими можливостями з МГОЇ «Відгук», також проводяться  заходи з вшанування культур національних меншин.

В літній період відділом культури проводяться ряд міжнародних, всеукраїнських , обласних та місцевих фестивалів та заходів в Бучанському міському парку, який традиційно вже став центром культурного та духовного розвитку жителів міста Буча.

Напередодні державних свят Дня Прапора, Дня Незалежності та відзначення  Дня міста Бучу традиційно відвідує  делегація з Республіки Польща. У рамках співробітництва, що триває з 2013 року між Київським Регіональним Відділенням  Асоціації Міст України і Союзом Гмін і Повітів Сілезького воєводств у Бучі активно працює Польсько-українська літня школа доброго врядування.

В одному з орендованих приміщень, що належать до власності територіальної громади м.Буча, працює музей бурштину. На базі музею громадською організацією «Бурштиновий світ» працює гурток бурштину.

З нагоди святкування загальноукраїнських свят щороку проводяться виставки-ярмарки народних ремесел, в яких беруть участь гончарі, майстри м’якої іграшки, майстри вишивки, обробки шкіри, по обробці природного каменю та металу.

 

Головні завдання  розвитку культури в м.Буча

  • зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, технічне переоснащення галузі та підвищення кваліфікації кадрового складу галузі;
  • задоволення потреб населення в наданні культурно-мистецьких послуг;
  • поліпшення умов для розвитку творчих здібностей обдарованих дітей та юнацтва;
  • вдосконалення мережі позашкільних культурно-мистецьких дитячих закладів
  • збагачення змісту та вдосконалення форм діяльності культурно-освітніх закладів, поліпшення культурного обслуговування населення;
  • створення належних умов для збереження, відродження та розвитку народних промислів, діяльності майстрів народного мистецтва у м.Буча;
  • пропагування української культури на загальнодержавному та міжнародному рівні, підвищення привабливості мистецьких і культурних закладів для української та світової спільноти;
  • запровадження у діяльності бібліотек сучасних інформаційних технологій;
  • реорганізація бібліотечних установ;
  • відродження української та інших національних культур, мов, збереження та відродження культурних традицій міста;
  • започаткування нових культурно-мистецьких заходів.