Зростання мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму в 2019 році: наслідки для бізнесу

Ірпінське управління ГУ ДФС у Київській області повідомляє,що від розміру мінімальної зарплати залежать не тільки зарплатні виплати та податки з них, але й розмір місцевих податків та деякі правила оподаткування податком на прибуток. А от різні види плат та мита залежать вже від прожиткового мінімуму.

Згідно з  Законом України «Про Державний бюджет на 2019 рік» з 1 січня 2019 року в Україні діятимуть наступні показники мінімальної зарплати та прожиткових мінімумів.

Мінімальна заробітна плата:

•             у місячному розмірі: з 1 січня – 4173 грн (на сьогодні 3723 грн)

•             у погодинному розмірі: з 1 січня – 25,13 грн (на сьогодні 22,41 грн).

Єдиний податок

У 2019 році продовжать застосовуватися такі ставки ЄП:

•             для І групи –  до 10% від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року;

•             для ІІ групи – до 20% від розміру мінзарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року;

•             для ІІІ групи – у відсотках до доходу.

Таким чином, максимальні ставки єдиного податку з 01.01.2019 року:

•             для платників І групи – 192,10 грн/міс.;

•             для платників ІІ групи – 834,60 грн/міс..

Звертаємо увагу! Це розміри максимальної ставки, а реальну для кожної адміністративно-територіальної одиниці мають встановити органи місцевого самоврядування.

Наведемо приклади річного навантаження для «єдинників».

Податок на прибуток

Звісно, на ставку податку на прибуток мінімальна зарплата не впливає. Але від неї залежить окрема податкова різниця, на яку певним платникам податку слід буде відкоригувати визначений фінрезультат.

За  пп.140.5.4. ПКУ слід збільшувати фінрезультат на суму товарів та послуг придбаних у неприбуткових організацій, внесених до Реєстру, якщо сума вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг, придбаних у таких організацій, сукупно протягом звітного року перевищує 25 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. У 2019 році річна вартість цих активів буде становити 104325,00 грн.

Податок на нерухомість

Згідно з пп.266.5.1.ПКУ ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м. бази оподаткування.

Отже, за 2019 рік потрібно буде сплачувати податок на нерухомість за 1 кв.м. за максимальною ставкою 4173 х 1,5% = 62,60 грн. А якою ця ставка буде на території певної територіальної громади, вирішуватиме місцева рада.

Транспортний податок

За пп.267.2.1.ПКУ до об'єкта оподаткування належатимуть легкові авто, у яких:

•             від дати випуску минуло не більше 5 років;

•             середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів МЗП, встановленої законом на 1 січня (в 2019 році – це 4173 грн х 375 = 1 564 875 грн).

Нагадуємо, що ця середньоринкова вартість визначається Мінекономрозвитку за методикою, затвердженою КМУ, станом на 1 січня податкового (звітного) року.

Збір за паркування

За пп.268-1.3.1ПКУ ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі до 0,075% мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного року.

Таким чином, у 2019 році максимальний розмір ставки цього збору за 1 кв.м. буде становити 4173 х 0,075% = 3,13 грн.

Мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства

За ст14 Закону про АТ мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства становить 1250 мінімальних зарплат, виходячи зі ставки мінімальної заробітної плати, що діє на момент створення (реєстрації) акціонерного товариства.

Тож, протягом 2019 року мінімальний розмір статутного капіталу для  АТ буде становити 5 216 250,00 грн.

Ірпінське управління ГУ ДФС у Київській області