За новими правилами застосування РРО платниками єдиного податку І групи він не застосовується

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків, що зміни до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, внесені Законом України від 20.09.2019№128-IX та зміни до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, що внесені Законом України  від 20.09.2019№129-IX не зобов’язують платників єдиного податку І групи при здійсненні розрахунків використовувати реєстратори розрахункових операцій.

Закон № 128-IX надає можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми, які можна буде встановити на будь-який гаджет, зокрема,  і на смартфон. Пункт 2 підпункту 11 Закону №128-ІХ передбачає, що «Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання». Таким чином, для платника податків безкоштовним буде як скачування самої програми, так і її обслуговування.

Слід звернути увагу платників, що дія Законів України №128-ІХ та  №129-ІХ не поширюється на платників єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тис. гривень, а також на фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. Тобто, вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як наберуть чинності нові правила застосування РРО