У пункті пропуску «Бориспіль» митниками попереджено незаконне ввезення 67 кг тютюну для кальянів

Чергову спробу незаконного переміщення тютюну для кальянів через митний кордон України зафіксували працівники Київської митниці ДФС. Усього з початку 2017 року це вже 10-й протокол про порушення митних правил, де предметом порушення став тютюн для кальянів, загальною вагою 466 кг і вартістю приблизно 250 тисяч гривень.

134 пачки тютюну для кальяну по 500 г у кожній пачці (загальна вага – 67 кг) намагався незаконно ввезти українець, який прилетів з Туреччини. Для проходження митного контролю він обрав спрощену систему  «зелений коридор». Цим наш співвітчизник автоматично засвідчив, що не має предметів, обов’язкових до декларування або обмежених для переміщення через митний кордон України.

Громадянин та його багаж через аеропорт «Бориспіль» прямував трансфером до Харкова. Згідно з правилами, пасажири даної категорії, які у пункті відправлення зареєстрували багаж до кінцевого пункту призначення, та прямують трансфером через аеропорт «Бориспіль»,  проходять необхіні формальності,  передбачені при перетині державного та митного кордону (паспортний контроль, митний контроль та митне оформлення).

Зокрема, багаж пасажирів даної категорії набуває статусу внутрішнього після завершення митного контролю та доставки багажу цієї категорії до зони комплектування багажу відповідного внутрішнього рейсу.

Три  дорожні валізи з тютюном для кальянів торгової марки «Serbetli» було виявлено у багажному відділенні із застосуванням технічних засобів.

На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин не оформлював та не подавав, з приводу декларування переміщуваних ним товарів до інспекторів митниці не звертався.

Товари, ввезення яких здійснив громадянин, належать до категорії, на яку встановлено обмеження на переміщення через митний кордон України відповідно ст.ст. 376, 378 Митного кодексу України.

Вилучено за протоколом  до винесення судом рішення у справі 134 пачки тютюну для кальяну по 500 г. у кожній пачці (загальною вагою – 67 кг).

Довідково: згідно з ч.2 ст. 376 Митного кодексу України, громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.

ГУ ДФС у Київській області