Новини

Непоганий

7 °C

Про кампанію «Декларування 2018»

Про кампанію «Декларування 2018»

«Гаряча лінія» – можливість отримати роз’яснення
З метою більш детального висвітлення питань порядку подання громадянами податкової декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік  начальник Ірпінського відділення ГУ ДФС у Київській області Олександр Туру провів сеанс  телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему - «Декларування громадян-2018», в ході якого  надав запитувачам роз’яснення з наступних питань.

До Вашої уваги питання-відповіді, що найбільш хвилювали громадян: .

 В яких випадках обов’язково необхідно подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає, зокрема, при отриманні доходів не від податкових агентів, тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи, тобто які не є підприємцями або не провадять незалежну професійну діяльність; при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування; при отриманні іноземних доходів; в інших випадках, передбачених законодавством.

За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку. При необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації і допомогу в заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи у Центрах обслуговування платників.

Чи змінилась форма декларації про майновий стан і доходи,  чи можна її подати в електронному вигляді?

 З початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2017 року. Громадяни зобов’язані включити суму отриманих протягом 2017 року доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати до 1 травня 2018 року річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного 2017 року. Нова форма декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2017 за №821/30689.

Щоб подавати декларацію в електронній формі платник податків має отримати безкоштовний електронний цифровий підпис, що видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Бланк декларації та інструкцію щодо її заповнення розташовано  на офіційному веб-сайті ДФС України.

 

 

Чи є зміни в  отриманні податкової знижки за навчання за 2017 рік?

З 01.01.2017 року діє норма, передбачена підпунктом 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, згідно з якою фізична особа - платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Таким чином, з 01.01.2018 р. скасовано обмеження щодо суми коштів сплачених за навчання та обмеження щодо навчального періоду, за який здійснено таку сплату, а враховуватимуться фактично понесені платником податку витрати. При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу (п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).

Крім цього, за результатами 2017 року платник податку може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов'язаної з навчанням члена сім'ї першого ступеня споріднення, незалежно від того одержує чи ні такий член сім'ї заробітну плату.

 Куди подавати декларацію про майновий стан і доходи громадянам – переселенцям?

Згідно з ст. 67 Конституції України кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Таким чином, платник податку, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) подати декларацію, у тому числі з метою реалізації права на податкову знижку, повинен подати Декларацію за податковою адресою (за місцем реєстрації).

Пунктом 45.1 ст. 45 ПКУ встановлено, що податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. При цьому платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

В які терміни громадянам необхідно подати  податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним.

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Громадяни, які мають право на податкову знижку, можуть скористатися цим правом протягом року до 31.12.2018 (включно).

 

91

0