Дощ

Пілотний проект починається з Бучі

У області визначено дві експериментальні платформи для впровадження пілотних проектів у галузі освіти . Буча стане прикладом їх реалізації для міст, а Білоцерківський район – для інших адміністративних одиниць.Сьогодні відбулося обговорення проекту програми розвитку та функціонування системи освіти Бучі у 2017 – 2018 роках, на яке запросили педагогів, депутатів, голів батьківських комітетів, лідерів учнівського самоврядування, представників влади. Все це відбувається у рамках оголошеного Бучанським міським головою Анатолієм Федоруком 2017 - роком освіти і спорту в місті .Міністерство освіти та науки запланувало велику реформу “Нова українська школа”,яка розпочнеться у 2018 році. Згідно з концепцією, передбачається перехід на 12-річне навчання.Три місяці робоча група напрацьовувала положення програми, враховувала зауваження і пропозиції, що надходили. І все для того, аби вже на квітневій сесії затвердити документ на сесії . Як зазначив у своєму виступі начальник відділу освіти БМР Олег Цимбал, реалізовуватиметься система у три етапи і завершиться у серпні затвердженням тарифікації навчальних закладів. Суть програми – впровадження нових стандартів не лише в середній ланці освіти, а й у позашкіллі.Школа повного дня, робота з обдарованими дітьми, профільне навчання у старших класах, «спеціалізація» кожного закладу на окремих напрямках , матеріально – технічне і кадрове підкріплення, зменшення кількості предметів із 20 -22 до 9 – 11 – ось далеко не повний перелік революційних кроків, які буде здійснено в освіті міста. Цю освітянську реформу радник міського голови Лариса Матюшенко назвала мега – кроком у майбутнє. Вона зазначила, що документ ще буде доопрацьовуватися з урахуванням думок батьків і дітей. Своїми думками з цього приводу поділилася депутат міської ради Катерина Цип’ящук, яка відзначила необхідність проведення змін у системі освіти, яка повинна готувати всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя. Програма детально буде обговорена на засіданнях депутатських комісій. Завтра її під мікроскопом аналізуватимуть члени профільної комісії .Більш детально про це читайте на сторінках "Бучанських новин".