Олексій Кавилін: «Ритмічне наповнення місцевих бюджетів забезпечує стабільний розвиток територіальних громад»

У січні-травні 2019 року до місцевих бюджетів від платників податків надійшло 5,8 млрд. гривень. Темп росту до фактичних надходжень 2018 року у приведених умовах складає 27%, а сума додаткових коштів – 1,2 мільярда гривень. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін.

«Традиційно у розрізі основних платежів питому вагу має податок на доходи фізичних осіб. Наразі сума, перерахована до бюджетів за п’ять місяців становить 3,6 млрд. грн. Цей показник на 28% більший за надходження відповідного періоду минулого року. При цьому, сума додаткових коштів дорівнює 795 мільйонам гривень. Окремо підкреслю, якщо минулого року середньомісячна сума зі сплати цього виду податку становила 660 мільйонів гривень, то цьогоріч це вже 720 мільйонів гривень. Один із чинників – зростання мінімальної зарплати до 4 173, а відтак – і середньої заробітної плати по області. На сьогодні це 10 665 тисяч гривень»,- зазначив Кавилін.

На 17% або 83 мільйонів гривень порівняно з минулим роком зросла сума плати за землю. Наразі платниками Київщини перераховано 569 млн. грн.

Представники малого та середнього бізнесу сплатили 955 мільйонів гривень єдиного податку. Ця сума зросла більш ніж на третину, що у грошовому еквіваленті дорівнює 225 млн. грн.

Сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  забезпечила суму 153,6 млн. грн. Темп росту до 2018 року складає 35%, а сума додаткових коштів - 40,3 млн. гривень.

Зі сплати акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до місцевих бюджетів перераховано 157,6 млн. грн. Порівняно з надходженнями минулого року, ця сума зросла на 19% або 24,8 млн. грн.

ГУ ДФС у Київській області