Новини

Непоганий

20 °C

Форум місцевого самоврядування: підсумки реформ і прогнози на майбутнє

Форум місцевого самоврядування: підсумки реформ і прогнози на майбутнє

У Києві триває Форум місцевого самоврядування, в рамках якого пройде ІІІ Форум об’єднаних громад.
Його роботу відкрив Президент України Петро ПОРОШЕНКО, до обговорень актуальних тем долучаться Голова Верховної Ради України Андрій ПАРУБІЙ, Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН, голова Представництва ЄС в Україні Хюг МІНГАРЕЛЛІ.

«Хочу розпочати свій виступ з оголошення важливої новини, яка нібито далека від теми місцевого самоврядування, але є важливою для всієї країни. І – довгоочікуваною. Радий оприлюднити дату об’єднавчого Собору, який має проголосити створення Автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні. Цей Собор затвердить її статут, нашої нової церкви. Цей Собор обере Предстоятеля. Отже, собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя», - сказав Петро Порошенко.

Глава Уряду звернув увагу, що нинішній Форум дав можливість підсумувати перші результати змін, оскільки саме зараз в Україні накопичена «сукупність критичної маси політичної волі далі проводити реформу». «Система, яка створена сьогодні, – ефективна з точки зору нової якості послуг на території громад, - сказав Володимир Гройсман. – Люди підтримують реформу».

Без змін до Конституції ми не убезпечені від відкату реформи децентралізації та скасування її досягнень у майбутньому. Про це заявив мер Києва, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко 5 грудня під час виступу на Форумі місцевого самоврядування за участі Президента, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради.

«Сподіваюсь, що до старту виборчого сезону, ми отримаємо відповідне рішення парламенту щодо конституційних змін. Це - спільна позиція всіх асоціацій органів місцевого самоврядування, - підкреслив Кличко. - Гострим питанням залишається і ухвалення нового закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Його проект розроблений за нашої участі. І містить підходи, які мають забезпечити нову якість роботи місцевих рад для громадян. Новий закон «Про державну службу» вже два роки, як набув чинності, і зволікання з ухваленням прогресивного закону для місцевого самоврядування є несправедливим», - зазначив Голова АМУ.

У його роботі беруть участь депутати ВРУ, голова АМУ Віталій Кличко, голови облдержадміністрацій, керівники офісів реформ, голови ОТГ, делегації з міст усієї країни. Голова Київського регіонального відділення міст України, Бучанський міський голова Анатолій Федорук також бере участь у його роботі разом із колегами з Київщини.

Серед запланованих до обговорення тем :успішна реформа – новий етап- дорожня карта і пріоритети на майбутнє.

Окремий блок питань буде обговорено під час панельної дискусії «Фінанси і ресурси: можливості та дії в реалізації секторальних повноважень».

Запланована робота в секціях:
1.Нова регіональна політика – дієвий інструмент розвитку регіонів і
громад
 Ефективна система планування та фінансування на усіх рівнях
врядування
 Стимулювання підприємництва: інституції та інструменти
 Стимулювання економічної активності у сільській території

2.Енергоефективність – заощадливість та конкурентоспроможність Заощадження ресурсів та зменшення витрат на житлово-комунальні
послуги
 Впровадження енергоефективних технологій у різних сферах
 Приклади енергоефективних рішень
 Енергоменеджмент у громадах.

417

0