02.02.2017 була проведена зустріч представників управління ПФУ у місті Буча Київської області з трудовим колективом Відділу культури та спорту виконавчого комітету Бучанської міської ради

Піднімалися такі питання:

Про перерахунки пенсій з 01 грудня 2016 року.
Дотримання вимог законодавства про оплату праці, Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», забезпечення соціальних гарантій працюючих.
Про надання електронних послуг Пенсійним фондом України через веб-портал.

По першому питанню виступав Мосійчук Б.В., начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №2 управління Пенсійного фонду України у місті Буча, розповів що з 1 грудня 2016 року відповідно до Закону України від 25.12.2015 року №928 «Про Державний бюджет України на 2016 рік» у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1247,00 грн.), Пенсійним фондом забезпечено проведення масового перерахунку пенсій, обчислених відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально.

Непрацюючим пенсіонерам перерахунок мінімального розміру пенсії за віком, встановленого відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», буде проведено з розрахунку 1247,00 грн:

– за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу, якщо пенсія призначена до 01.10.2011;

-за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, якщо пенсія призначена після 01.10.2011.

Не перераховуються з 01.12.2016 року:

• розміри пенсій за віком за відсутності повного страхового стажу;

• розмір пенсії в разі втрати годувальника, обчислений відповідно до статті 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, на двох та більше утриманців, один з яких працює;.

• розмір підвищення дітям війни відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”;

• розмір додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”;

• розмір щомісячної державної адресної допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 №265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”, якщо одержувачі пенсій не є інвалідами , дітьми-інвалідами та не отримують пенсію по втраті годувальника;

• розміри пенсій пенсіонерів, які працюють, провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

По другому питані виступала Марченко О.О., заступник начальника управління Пенсійного фонду України у місті Буча Київської області, повідомила про те, що важливість питання легалізації оплати праці повинно знайти розуміння як серед населення так і серед роботодавців. Звернула увагу на виплату заробітної плати в 2017 році з урахуванням встановленого з 1 січня 2017 року розміру мінімальної заробітної плати 3200 грн. Недопущення «зрівнялівки» в оплаті праці та забезпечення в межах фонду оплати праці диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної заробітної плати, за рахунок встановлення доплат, надбавок, премій, залежно від складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.

По третьому питанню виступала Камінська О.В., начальник відділу ведення електронних реєстрів, підтримки, адміністрування і захисту інформаційно-аналітичних систем управління Пенсійного фонду України у місті Буча Київської області, повідомила про надання послуг Пенсійним фондом України через веб-портал. З 1 листопада 2016 року запрацював оновлений веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Завдяки  новим функціональним можливостям значно розширено дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.

Користувачі веб-ресурсу без черг і зайвих витрат  часу можуть скористатись наступними електронними послугами:

отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку;
здійснювати  контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та  впливають на  пенсійні права (для працюючих);
отримувати  відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;
подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників);
подавати скарги до органів Пенсійного фонду;
подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду;
подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);
записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду.

Під час зустрічі спеціалістами управління були надано вичерпні відповіді на запитання присутніх, роздано буклети з інформаційно-роз’яснювальною інформацією, зареєстровано користувачами на Веб-портал, роз’яснено що на сторінках газети «Пенсійний кур’єр» висвітлюються всі зміни в пенсійному законодавстві та надаються відповіді на питання.